Bahar Okulu programımızı, yıllardır yapmakta olduğumuz yaz okulu programımızdan edindiğimiz tecrübelerimizle ve velilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda hazırladık.

Amacımız çocukların öğrendiklerini kalıcı hale getirmek, İngilizceyi keyif aldıkları bir ortamda kullanarak, deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerine destek olmak.

Bu yılın Nisan ayında yapılacak olan Bahar Okulu Programımız; farklı bir TEMA ile 6-10 yaş arası çocukların eğlenmesini sağlayarak İngilizce öğretirken; aynı zamanda onları fiziksel, kültürel ve sosyal yönlerden de geliştiren bir yapı içerisindedir.

Bahar Okulumuza katılan çocuklarımızın İngilizce öğrenerek eğlenceli vakit geçirmelerinin; fiziksel, kültürel ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra;

– Sosyal grup kavramı içerisinde kendilerine güvenlerini sağlayarak;

– İngilizce dramalarımız ile kendilerini iyi ifade edebilmelerini sağlayarak;

– Grup çalışmalarımız ile paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirerek;

– Eşsiz mutfağımız ile beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek;

– Özel hazırlanmış programımız ile zaman kavramının önemini kazandırarak;

– Zengin öğrenme ortamımız ile ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmelerini sağlayarak;

– Oyun ve yarışmalar ile kazanmanın keyfini, kaybetmenin üzüntüsünü kişiliklerine dengeli bir şekilde kaynaştırarak bireysel gelişimlerine de katkıda bulunuyoruz.

Öğretirken mekan sınırlamamız yoktur: serviste, sınıfta, bahçede, yemekte, teneffüste, spor yaparken, gezerken bulunduğumuz her yer eğitim alanımızdır. Kendi oyunumuzu kendimiz yazarken, kurgulayıp oynarken, mutfakta kendi kekimizi kendimiz yaparken yaptığımız tek şey yaşayarak İngilizce öğretmektir.

İngilizce Bahar Okulu programı sabah saat 9:00’da İngilizce oynanan oyunlarla başlar ve akşam 17:00’ye kadar değişik aktivitelerle, İngilizceyi yaşayarak öğretir!