15 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz İngilizce Yaz Okulu programımız; her hafta farklı bir tema ile 6-10 yaş arası çocukların eğlenmesini sağlayarak İngilizce öğretirken; aynı zamanda onları fiziksel, kültürel ve sosyal yönlerden de geliştiren bir yapı içerisindedir.

Yaz okulumuza katılan çocuklarımızın İngilizce öğrenerek eğlenceli vakit geçirmelerinin; fiziksel, kültürel ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra;

– Sosyal grup kavramı içerisinde kendilerine güvenlerini sağlayarak;

– İngilizce dramalarımız ile kendilerini iyi ifade edebilmelerini sağlayarak;

– Grup çalışmalarımız ile paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirerek;

– Mutfağımızda pişen leziz yemeklerimiz ile beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek;

– Özel hazırlanmış programımız ile zaman kavramının önemini kazandırarak;

– Zengin öğrenme ortamımız ile ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmelerini sağlayarak;

– Oyun ve yarışmalar ile kazanmanın keyfini, kaybetmenin üzüntüsünü kişiliklerine dengeli bir şekilde kaynaştırarak bireysel gelişimlerine de katkıda bulunuyoruz.

Öğretirken mekan sınırlamamız yoktur: serviste, sınıfta, bahçede, yemekte, teneffüste, yüzerken, gezerken bulunduğumuz her yer eğitim alanımızdır. Kendi oyunumuzu kendimiz yazarken, kurgulayıp oynarken, mutfakta kendi kekimizi kendimiz yaparken ve hatta kendi domates ve biberimizi yetiştirip, salatamıza doğrarken  yaptığımız tek şey yaşayarak İngilizce öğretmektir.

İngilizce Yaz Okulu programı sabah saat 9:00’da bahçede İngilizce oynanan oyunlarla başlar ve akşam 17:00’ye kadar değişik aktivitelerle, İngilizceyi yaşayarak öğretir!