KURUMUMUZ, İŞLEYİŞİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA SİZLER İÇİN GÜNCEL BİR KILAVUZ HAZIRLADIK. HEPİMİZİN GÜVENLİĞİ, SAĞLIĞI VE BAŞARISI İÇİN BU KILAVUZU DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ. (Son Güncelleme: 10.05.2024)

Programın Tasarımı: İngilizce yaz okulumuz için seçilen aktiviteler 6-10 yaş arası çocukların yaşlarına ve seviyelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Takım çalışması, zaman yönetimi, planlama, koordinasyon, problem çözme, yaratıcılık, drama, kendine güven, kritik ve analitik düşünme gibi becerileri de geliştirmeyi amaçlayan bu eğitimler seçmeli değildir. Her kursiyer programdaki aktivitelere katılacaktır. (09.00-17.00 saatleri arası)

Haftalık Program: Kursiyerlerimizi bir haftada yaklaşık 30 saat İngilizceye maruz bırakan eğitim programımızın haftalık planına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://www.ankarayazokulu.net/haftalik-ders-programi

Kayıt İşlemleri: 2024 Yaz okulumuza kayıt olan tüm kursiyerlerin; Kayıt Formu, KVKK Rıza Onayı, Kursiyeri alacak 3. Kişiler Dilekçesi ve 1 adet vesikalık fotoğraflarını en geç programın başladığı sabah kuruma teslim etmiş olmaları gerekmektedir.

Ücretlendirme: Yaz okulumuz için belirtilen ücret, tercihinize göre peşin veya nakit olarak program başlamadan tahsil edilecektir. (Tekdil, önceden haber vermeksizin ödemesi yapılmamış olan gelecek haftaların ücretleri üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.)

Sağlık Durumu: Çocuğunuzun özel sağlık durumu ile ilgili bilmemiz gereken ayrıntıları ve aktivitelerimize katılmasında engel teşkil eden sağlık sorunlarını Kayıt Formunda detaylarıyla belirtmeniz gerekmektedir.

Acil Durumlar: Katılımcının acil müdahaleye ihtiyaç duyacağı durumlarda 112’den yardım istenir ve derhal kayıt formunda iletişim bilgileri bulunan kişilere haber verilir. Kurumumuz veliden/vasiden sözlü cevap alınıncaya kadar her türlü tıbbi müdahale hususunda karar almaya yetkilidir.

Davranış: Amacımız çocuklara İngilizce pratiği kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Adapte olamayan, rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren çocuklar uyarılara rağmen olumsuz davranışlara devam etmeleri durumunda aldıkları eğitimden kalan ücretleri iade edilip, program ile ilişkileri kesilecektir.

Hazırlık: Kursiyerlerin mevsime uygun kıyafet, spor ayakkabı ve şapka ile gelmeleri yeterlidir. Tercihinize bağlı yedek kıyafet çantası bırakabilirsiniz. Kırtasiye, kitap gibi araç-gereçler kurumumuz tarafından verilecektir.

Geziler: Her hafta Perşembe günleri kurum dışı geziler planlanmıştır. Hareket saatinde kampüste bulunmayan öğrenci beklenemez ve sonradan gruba dahil olamaz. Geziler için ulaşım hizmeti kurumumuzun servis aracı veya Yüksek Tur tarafından sağlanmaktadır. (*Hava durumu, randevu vb. şartlara bağlı gün ve saatlerde olacak değişiklikler SMS ile size bildirilecektir.)

Kampüs Kullanımı: Tüm grupların toplanma ve dağılma noktası, sınıf içi eğitimleri, yemek düzenleri, kampüsümüzün 2 numaralı köşe binasında(kayıt işlemlerini gerçekleştirdiğiniz) yapılacak şekilde planlanmıştır. Haftalık programımızda bulunan “Computer lab.”, “Movie Activity”, “Story Telling” vb. aktivitemiz için gün içinde aynı sokakta bulunan 6 numaralı binamız kullanılacaktır. Kursiyerlerin binalar arası geçişleri öğretmenler eşliğinde, kontrollü olarak gerçekleşecektir.

Öğle Yemeği ve Ara Öğünler: Kursiyerlerin getirdikleri yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir. Yapılan ara öğünler ve mutfağımızda pişen öğle yemekleri İngilizce eğitimimizin bir parçasıdır. Ara öğünler açlık yatıştırıcı nitelikte olup, mutfağımızda pişen öğle yemeklerimiz 4 çeşitten oluşmaktadır. Gruplarımızın öğle yemeği saati birbirlerinden ayrı olarak planlanmıştır. Herhangi bir besine alerjisi olan kursiyerin bu durumu muhakkak Kayıt Formunda yazılı ve sözlü olarak belirtmeleri gerekmektedir. (Yemek listesi hakkında mutfak personellerimizden bilgi alabilirsiniz.)

Kuruma Giriş-Çıkış/Bekleme: Eğitim saatlerimizde (09.00-17.00) kurum içine ve bahçesine, kursiyer ve kurum personelleri dışında kimse alınmamaktadır. Belge verme, ödeme yapma, kursiyer hakkında bilgi alma gibi işlemler hafta içi sabah(08.15-09.15) veya akşam(16.45-17.45) saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Otopark Kullanımı: Araçlarınızı, bulunduğumuz sokak sonrası Ana Cadde boyunca rahatça park edebilirsiniz. Araçların geçiş ve manevra yapabilmesi için sokak/cadde köşelerinde duraklama yapılmamasını önemle rica ederiz.

Kursiyer Teslimi ve Güvenlik: Kursiyerimizi sizden başka (kayıt esnasında paylaştığınız), kişiler alacak ise tarafımıza muhakkak bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu kişilerden kimlik ibrazı istenecek ve tarafımızdan doğrulanacaktır. Kampüsümüzde, ortak alanlara yerleştirilen 32 güvenlik kamerası ile 24 saat ses ve görüntü kaydı almaktadır. Yangın vb. acil durumlar Securitas tarafından desteklenmektedir.

Elektronik Cihaz Kullanımı: Eğitim saatleri içinde (09.00-17.00) telefon, akıllı saat ve tablet kullanımına izin verilmeyecektir. Ders öncesi ve sonrası elektronik cihazlar izin almak şartıyla kullanılabilir. Kursiyerlerimiz ile iletişimi sağlamak için kurum telefonunu kullanabilirsiniz. 03122421838